Tábory

Horáci - Žiarska dolina (7-12 r.) 04.07.2022 - 08.07.2022 125 € Denný tábor

Horáci sa vydajú do lesa... Príroda, hory, lesy, krásne výhľady a veľa pohybu. V tomto duchu sa bude viesť celý týždeň. Doprajeme telu aj duši všetko to, čo potrebujú. Vďaka joge si potrénujeme fyzickú aj mentálnu rovnováhu a pri severskom nordic walkingu prepadneme kúzlu najprirodzenejšieho pohybu – chôdze. Načerpáme silu v našich veľhorách na Štrbskom plese a Žiarskej chate. S lezkyňou zistíme, že odvaha a laná nie sú to jediné, čo horolezci potrebujú. 

BZZZ - Žiarska dolina (7-10 r.) 18.07.2022 - 22.07.2022 125 € Denný tábor

Na Žiarskych lúkach spolu nájdeme tých najcennejších pomocníkov akých máme. Ocitneme sa v ríši hmyzu. Spoznáme pažravé a prefíkané pestrice, ktoré sú aj majsterky v maskovaní. Zistíme, že kde sú včely, tam je život. Vydáme sa po stopách silákov mravcov a započúvame sa do hudby fidlikajúcich koníkov. Vedeli ste, že pavúk nie je hmyz? Wildwatcherka  a interpretačná sprievodkyňa s medzinárodným certifikátom spoločnosti Interpret Europe, Zuzka, nás prevedie všetkými záhadami a tajomstvami hmyzieho života v Žiarskej doline. 

Našou základňou bude stredisko Chata Třinec v Žiarskej doline. Stretávať sa budeme každé ráno o 8:00 pred budovou železničnej stanice v LM, kde si deti opäť vyzdvihnete v čase od cca 15:30 hod. 

Horáci - Žiarska dolina (7-12 r.) 25.07.2022 - 29.07.2022 125 € Denný tábor

Príroda, hory, lesy, krásne výhľady a veľa pohybu. Doprajeme telu aj duši všetko, čo potrebujú. Vďaka joge si potrénujeme fyzickú aj mentálnu rovnováhu a pri severskom nordic walkingu prepadneme kúzlu najprirodzenejšieho pohybu – chôdze. Načerpáme silu v našich veľhorách na Štrbskom plese a na Žiarskej chate. S lezkyňou zistíme, že odvaha a laná nie sú to jediné, čo horolezci potrebujú. 

Našou základňou bude stredisko Chata Třinec v Žiarskej doline. Stretávať sa budeme každé ráno o 8:00 pred budovou železničnej stanice v LM, kde si deti opäť vyzdvihnete v čase od cca 15:30 hod. 

S prúdom - Jánska dolina (8-12 r.) 01.08.2022 - 05.08.2022 125 € Denný tábor

Voda. Využívame ju každý deň. Predstavuje život, zdravie či energiu. Je domovom miliónov druhov živočíchov a rastlín, je životne dôležitá pre naše telo. Vďaka vode získavame elektrickú energiu, staviame domy, vyrábame potraviny, upratujeme, sprchujeme sa, splachujeme či jednoducho sa v nej v horúcich dňoch ochladíme a vyšantíme. V Jánskej doline nás tajomstvami vody prevedie wildwatcherka Zuzka. Zistíme, akú silu má „obyčajná“ voda, keď dokáže prevŕtať skalu, okoštujeme čarovnú vodu z Nadinej studne a zistíme, kde je Jánska vyvieračka. A samozrejme si v nej aj poriadne pošantíme. 

bzzz -Žiarska dolina (5-6 r.) 08.08.2022 - 12.08.2022 125 € Denný tábor

Na Žiarskych lúkach spolu nájdeme tých najcennejších pomocníkov akých máme. Ocitneme sa v ríši hmyzu. Spoznáme pažravé a prefíkané pestrice, ktoré sú aj majsterky v maskovaní a zistíme, že kde sú včely tam je život. Vydáme sa po stopách silákov mravcov a započúvame sa do hudby fidlikajúcich koníkov. Vedeli ste, že pavúk nie je hmyz? Wildwatcherka Zuzka nás prevedie všetkými záhadami a tajomstvami hmyzieho života v Žiarskej doline.

 

Malá svišťovka - Demänovská dolina (8-12 r.) 22.08.2022 - 26.08.2022 125 € Denný tábor

„Malou svišťovkou“ nás prevedie naša wildwatcherka a sprievodkyňa Zuzka. V Širokej doline nazrieme do zimných aj letných rezidencií malých svišťov, dozvieme sa aké draky a dráčiky môžeme vidieť v Demänovskej doline a prídeme na koreň tomu, kde sa vzal les a ako to súvisí s vodou. Bystrím okom spozorujeme svižné kamzíky a načerpáme sily osviežením sa v chladnej horskej vode. Vrátime sa aj do minulosti a na trase do Krčahova si vyskúšame, ako partizáni do zeme hĺbili bunkre.