O nás

Sme Lobelka. Cestovná kancelária, ktorú tvorí tím mladých ľudí so spoločným cieľom. Ukázať a predstaviť deťom náš Liptov tak, ako to dokážeme len my, „domorodci“. Predstaviť vám veľké srdcia všetkých, ktorí s nami spolupracujú na plnení našich cieľov. Majiteľov a prevádzkarov ubytovacích zariadení, ktorých naozaj zaujíma ako ste sa vyspali a či vám chutili raňajky. Wildwatcherov a zoológov, ktorých vášňou je ochrana prírody a veria, že Lobelka pomôže šíriť ich posolstvo. Športovci (v Liptovskom Mikuláši mnohí zlatom ovešaní), ktorých cieľom je nie len vďaka športu dobre vyzerať ale vziať si z neho aj to hlbšie. Zodpovednosť, samostatnosť, tímovosť, cieľavedomosť, vytrvalosť a pokoru.
 

Aká je naša cesta?

Zakladatelia Lobelky sú manželia Zuzka a Andrej, už od strednej školy pár s veľkým podnikateľským duchom. Zuzka je od začiatku hnacím motorom celej Lobelky a nevyčerpateľným zdrojom nápadov. Andrej stojí nohami pevne na zemi a bez neho by sme často lietali hlavami v oblakoch. Lucka je síce najnovším členom nášho tímu, no je tu s nami už od roku 2017. Je to rýchla strela, ktorá vytelefonuje a vybaví možné aj nemožné. Je to obchodníčka s dobrým srdcom a dlhými nohami 😊. A nakoniec ja.. Som Romča a v Lobelke som od roku 2014 ako jej prvý zamestnanec. Práca v Lobelke je pre mňa radosťou, výzvou a priestorom na realizáciu v každej z našich činností.

Každý jeden z nás vkladá do Lobelky kúsok srdca, a to robí náš kolektív jedinečný. Radi spájame mladých ľudí, ktorí sú rovnakí nadšenci našej domoviny, milujú prírodu a hory Liptova. Či sú to študenti, akční pedagógovia, inštruktori, odborníci v oblasti fauny a flóry či profesionálni športovci, sme v Lobelke na jednej vlne.

Spoločnosť Lobelka bola založená v roku 2012, kedy bolo jej hlavnou náplňou zastrešovanie babysittingu v domácnostiach a na hoteloch na Liptove. Postupne sa ponuka služieb prirodzene rozrástla o denné letné tábory, animácie na hoteloch, detské oslavy, školy v prírode a lyžiarske kurzy. Jasličky a materská škola, sa v roku 2020 oddelili od ostatných aktivít CK Lobelka.

Momentálne je našou hlavnou činnosťou tvorba a realizácia škôl v prírode a denných letných táborov. Našou prioritou je, aby sa všetky deti u nás cítili príjemne a odniesli si tie najkrajšie zážitky. Aj preto sa riadime pri výbere miest a tvorbe programov mottom „Cez zážitok k poznaniu“. Snažíme sa deťom vytvárať podmienky pre zážitky a tie potom spoločne premeníme na skúsenosti. Skúsenosti, ktoré sú nenahraditeľným zdrojom pre ďalšie poznávanie a objavovanie sveta.

 

                                                                                                                                                                                                                   Romana